noc v muzeu

27. prosince 2008 v 22:35 | anet

noc v muzeu


Český název: Noc v muzeu
Originální název: Night at the Museum
Česká premiéra: 18. ledna 2007 (před 709 dny)
Světová premiéra: 22. prosince 2006 (před 736 dny)
Natočeno: USA 2006
Režie: Shawn Levy
Scénář: Ben Garant, Daniel Goldin, Thomas Lennon, Milan Trenc (kniha)
Kamera: Guillermo Navarro
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Ben Stiller (Larry), Jake Cherry (Nick Daley), Martin Christopher (Lewis), Bill Cobbs (Reginald), Steve Coogan (Octavius), Pierfrancesco Favino (Kryštof Kolumbus), Patrick Gallagher (Attila), Ricky Gervais (pan McPhee), Carla Gugino (Rebecca), Matthew Harrison (člověk neandrtálský), Ed Helms (zubař), Jono Lee (čínský pracovník), Rami Malek (Ahkmenrah), Mizuo Peck (Sacagawea), Darryl Quon (Hun), Kim Raver, Dan Rizzuto (neandrtálec), Mickey Rooney (Gus), Paul Rudd, Lou Torres (Miguel), Dick Van Dyke (Cecil), Robin Williams (Teddy Roosevelt), Owen Wilson (Jedidiah)
Přístupnost: přístupný
Délka: 108 minut
Žánr: Akční / Komedie / Rodinný / Fantasy
Distributor: 20th Century Fox
Posvátné síně Přírodovědného muzea jsou plné těch nejúžasnějších exponátů - divoce vypadajících prehistorických stvůr, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů - ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazení v čase. Nebo ne? V akčně-dobrodružné komedii NOC V MUZEU nový noční hlídač zjistí, že opravdové dobrodružství začíná teprve ve chvíli, kdy zaklapnou dveře za posledním návštěvníkem a zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy.

Fantastické dobrodružství začíná v okamžiku, kdy si Larry Daley (BEN STILLER) - zkrachovalý snílek, který se svými vynalézavými nápady nikdy nenašel příliš velké uplatnění - pod tlakem nepříznivých okolností začne hledat obyčejné zaměstnání. Larry vždycky věřil, že byl předurčen k velkým činům. Nemá však sebemenší ponětí, k jak kolosálnímu a nebezpečnému úkolu se upsal v okamžiku, kdy s nechutí přijal práci nočního hlídače v muzeu. Před první směnou dostane do ruky velkou baterku, ohmataný manuál a je zanechán o samotě ve strašidelně opuštěném a obřím muzeu.

Ale počkat, co je to za šramot? Larry s němým úžasem sleduje, jak se prehistorická zvířata a slavné historické postavy jedna po druhé probouzejí k životu. Po mramorových chodbách se prohánějí Tyrannosaurus Rex a Attila Hun, mezi křehkými expozicemi korzují lvi s opicemi a Larry se marně snaží získat nad nastalým zmatkem kontrolu. Když se ocitne na samotném dně svých duševních sil, osloví Teddyho Roosevelta (ROBIN WILLIAMS), jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů v historii, aby mu pomohl alespoň přežít noc. Vzrůstající obava, že přijde i o tuhle práci a znovu zklame svého syna Nicka, jej přiměje k neskutečné bitvě o záchranu muzea, v níž se konečně může stát tím smělým a neohroženým otcem, kterým chtěl vždycky být. Velký okamžik, na který čekal celou věčnost, právě nastal.


......dědkové.......

.........tak trochu divočina.......

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama