ztraceni

19. listopadu 2008 v 21:21 | anet

ztraceni


Ztraceni (anglicky Lost) je televizní seriál americké stanice ABC. Hlavním motivem je osud přeživších cestujících ze zříceného letadla společnosti Oceanic Airlines, které letělo ze Sydney do Los Angeles, na tajemném tropickém ostrově v jižním Pacifiku. Děj se točí jednak kolem vztahů mezi ztroskotanými, dále se na ostrově objevují další postavy a jednou z rovin jsou tzv. "flashbacky", které popisují minulost jednotlivých osob formou vzpomínek. Od posledního dílu třetí řady nahrazují flashbacky v některých dílech tzv. "flashforwardy", jež ukazují budoucnost postav.
Seriál byl vytvořen Damonem Lindelofem, J. J. Abramsem a Jeffreym Lieberem a je převážně natáčen na havajském ostrově Oahu.[1] Pilotní epizoda byla poprvé uvedena 22. září 2004. Od té doby televizní stanice ABC odvysílala čtyři řady. Kvůli velkému množství herců, tvůrců a nákladům a kvůli točení na Havaji, jsou Ztraceni jedním z nejdražších televizních seriálů, např. pilotní díl stál 10 miliónů dolarů[2].
V květnu 2007 bylo oznámeno, že Ztraceni budou pokračovat čtvrtou, pátou a šestou řadou, končící se 117. epizodou v květnu 2010. Tyto tři finálové řady se budou skládat ze 16 epizod v každé z nich, to se změnilo kvůli stávce scénáristů. Počet epizod ve čtvrté řadě byl tedy změněn na 13, s tím že se zbývající 3 epizody přidají k následujícím dvoum řadám. Čtvrtá řada měla americkou premiéru 31. ledna 2008.
TV Nova zakoupila vysílací práva a první díl uvedla 3. září 2006. Na podzim 2006 se vysílal v neděli večer, v lednu 2007 v pondělí večer, od února opět v neděli večer. Seriál je také vysílán na české mutaci kanálu AXN, na kterém se začala čtvrtá řada vysílat od 6. dubna 2008.[3]hrají :

mattew fox - jack shephard
josh holloway - james sawyer ford
evangeline lili - kate austen
jorge garcia - hugo hurley reyse
emilie de ravin - claire littleton
terry o quinn - john locke
daniel dae kim - jin-soo kwon
yunjin kim - sun kwon
naveen andrews - sayid jarrah .........

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama